I ove godine smo u našoj župi svetkovinu Presvetog Tijela i Krvi Gospodina proslavili svečano i uz prisustvo brojnih vjernika. U prilog nam je išla i trenutna stabilizacija vremena te smo mogli obaviti i procesiju s Presvetim u crkvenom dvorištu. 

Misno slavlje u ispunjenoj župnoj crkvi i brojnim vjernicima koji su ostali izvan crkve predvodio je fra Jure Perić, župnik u Livnu. Uz domaćeg župnika u misnom slavlju su sudjelovali, već redovito, župnik i župni vikar iz Kupresa don Tomo Mlakić i vlč. Jadranko Kurt. 

Na žalost, ako tako mogu kazati, kiša je čekala završetak ovog, duhovnog dijela, i nije nam dala nastaviti druženje uz razgovor i čašicu. Kao da je čekala fra Jurin otpust vjernika i u tili čas ispraznila dvorište i parking. To je na visoravni tako. Vremenske uvjete ovdje nije moguće predvidjeti. Kuprešaci su se tomu prilagodili i s tim naučili živjeti. Ostaje nam usmjeriti poglede na naredne događaje i slavlja koje ćemo svojim prisustvom i druženjem obogaćivati.