Na svetkovinu Uznesenja BDM u župi Suho Polje u Kupresu bilo je posebno svečano. Brojni župljani su sa svojim gostima i hodočasnicima proslavili svoju nebesku zaštitnicu Veliku Gospu i 150. obljetnicu župe pobožno sudjelujući na misnim slavljima. Vrhunac slavlja bila je pučka misa svetkovine koju je svojom prisutnošću uzveličao vrhbosanski nadbiskup Tomo
Vukšić u koncelebraciji s nekoliko svećenika. Po završetku svete mise slavlje je nastavljeno pod šatorom gdje se okrijepilo oko dvije i pol tisuće ljudi. Višesatno druženje užinarima su uljepšavali članovi širokobriješkog tamburaškog sastava Dukati, a da nitko ne bude gladan i žedan pobrinuli su se naši vrijedni poslužitelji – od srca im hvala. Siguran sam da će se ovaj događaj pamtiti, a posebno će ostati zabilježen u srcima onih koji
su se zdušno stavili na raspolaganje u provođenju svega planiranog. Umor će se sigurno brzo zaboraviti, ali će se ispunjena i radosna srca rado sjećati proslave obljetnice naše župe. Bog nas je po zagovoru naše nebeske zaštitnice Gospe Suhopoljske pratio i pomagao svojim blagoslovom-zato mu nikad  nećemo prestati zahvaljivati. Našoj Gospi čast i dika. I dalje ćemo joj  iskazivati štovanje i utjecati se njezinoj pomoći i vodstvu. Svima vama koji ste svojim donacijama podržali naše slavlje od srca hvala – u našim ste molitvama. Neka sve vas štiti i čuva zaštitnica vjernih. Hvala svima.

fra Niko Petonjić

Album sa svetkovine i proslave možete vidjeti klikom na fotografiju ispod.