Na svetkovinu Presvetog Trojstva je u župi Ljubunčić kod Livna slavljena prigodna sveta misa na kojoj je naša župljanka gđa. Marija Bagarić iz Osmanlija primila vječne zavjete kao članica Trećeg Reda sv. Franje. Nakon nekoliko decenija ona je prva župljanka koja je položila trajne zavjete u svjetovnom bratstvu.  Iskreno se radujem i čestitam sestri Mariji na tomu koraku.  Nadam da će njenim stopama krenuti i druge članice našega župnog franjevačkog svjetovnog bratstva.

Valja spomenuti da je na istom slavlju upriličen i obred primanja u svjetovni red sv. Franje za članove novooformljenog bratstva ljubunske župe. Četrnaestero kandidata je u novicijat primio gosp. Marijan Begić, ministar trećoredskog bratstva Bosne Srebrene. Oni su tim korakom krenuli na put franjevačke formacije koji traje nekoliko godina. Preporučam ih zagovoru sv. Franje i molim Boga da ustraju na započetom putu.