• Dragi čitatelji naše župne stranice

U ozračju smo slavlja svetkovine Božića. Nadam se kako vas brojne nedaće, poteškoće i problemi nisu shrvali i ugušili radost u vama. Nadam se, također, kako su sredstva za očuvanja zdrave duše i savjesti bila plod vjere i pouzdanja u Boga, jer samo vjerom se možete ispravno boriti za dobro vaše, vaših bližnjih kao i svih ljudi s kojima se susrećete. Stoga, ne sumnjam da su svi koji su vjerom tražili rješenja svojih problema danas još jači, još odvažniji i predaniji čuvati u sebi taj poklad. Isus Krist koji je postao čovjekom nam je pokazao koja je snaga i moć istinske vjere. Dajte se, stoga, voditi njegovim evanđeljem, njegovom riječi. Neka vas ta vjera i dalje vodi i upravlja vašim mislima, riječima i djelima.

Dok vam od srca čestitam Božić molim Boga da vas svojom ljubavlju i milosrđem štiti i čuva. Svojim utjelovljenjem je pokazao da želi biti s nama. Dopustimo mu da se nastani u našim srcima, našim obiteljima, našim selima i gradovima, u cijelom našem svijetu.

Na dobro vam došao Božić i Isusovo porođenje.

fra Niko Petonjić, župnik.